Радионица „Боља енергија за бољу будућност” – ГКЦ – 16. април 2024.

Укупно дванаест ученика четвртих разреда ужичких средњих школа је похађало 16. априла 2024. у Градском културном центру радионицу „Боља енергија за бољу будућност” током које су им предочене детаљније информације о важности примене мера енергетске ефикасности и обновљивих извора енергије у породичним кућама и стамбеним зградама.
Представници Уметничке школе били су ученици Дарко Пољчић IV1 и Ива Живковић IV2.
Америчка агенција за међународни развој (УСАИД), овим пројектом већ трећу годину заредом настоји да својим активностима не само едукује грађане, већ и да, кроз реализацију пилот пројеката, успостави моделе унапређења енергетске ефикасности у Србији.
Радионице су реализоване уз подршку Града Ужица. Ратко Трмчић, члан Градског већа Ужица за друштвене делатности, истакао je да су ученици осмих разреда ужичких основних школа прошле године похађали УСАИД-ове едукативне радионице о рационалној употреби енергије, уз предлог да се наредне године овај вид радионица представи свим разредима средњих школа.
(Фотографије су преузете са портала Радио Луна: https://www.radioluna.info/)