Пројекат ШТА НАМ ТЕШКО – МЛАДИ СУ ЗАКОН (септембар-децембар 2019)

Ученички парламент Уметничке школе је у септембру конкурисао за пројекат Шта нам тешко – Млади су закон, који финансира Министарство омладине и спорта. Основна идеја је да млади својом иницијативом направе нешто корисно у свом окружењу.

Пројектом је предвиђено осликавање мурала у холу Уметничке школе: два зида поред степеништа и зид преко пута огласне табле. Ученица Кристина Обреновић била је почетком новембра на обуци у Београду.

Идејно решење мурала поред степеништа представља омаж најславнијим (како светским, тако и домаћим) сликарима, док је трећи мурал – портрет према усвојеној скици ученице Лидије Милосављевић. Мурале су реализовали ученици Ученичког парламента, под стручним надзором и уз помоћ наставница Јелене Гускић Петровић и Јелене Луковић.

Координатор читавог пројекта је Весна Аћимовић Панић, која је нагласила да је то пројекат који траје већ три месеца, да повлачи за собом доста труда и улагања.

Више о фазама израде мурала погледајте у албуму фотографија разних аутора.