Излет планинарске секције – 22. октобар 2022.

У суботу, 22. октобра 2022. године одржана је прва планинарска акција у оквиру секције ‘Клисура Ђетиње – Ђурића орлови’

Стаза почиње од старе хидроцентрале на Ђетињи, где смо се састали у јутарњим часовима. Кретали смо се шетном стазом, трасом Ћирине пруге кроз тунеле и дошли до Велике бране. Прошли смо кроз краћи, стрмији успон, испратили камениту стазу која нас је довела до стене `Игла`, потом изашли на први видиковац чиме смо завршили захтевнији део стазе. Са Ђурића орлова, последњем у низу видиковаца, уживали смо у погледу на кањон Ђетиње и јесењи пејзаж. Спустили смо се у клисуру и стигли до почетне тачке и тиме завршили кружну туру од 16км са највишом тачком од 759мнв. Стазу (са паузама) смо прешли за 6 сати.

Учесници:

Наставници: Марија Ђокић, Ана Лазић