Историјат

Уметничка школа у Ужицу основана је априла 2002. године, као резултат дугогодишњих настојања да Ужице, Златиборски округ и jугозападна Србија добију једну специјализовану средњу стручну школу која би афирмисала традиционалне, културне и духовне вредности. Са oснивањем Уметничке школе, град Ужице постаје део уметничке мапе Европе.

Школа образује ученике у подручју рада култура, уметност и јавно информисање, у оквиру образовних профила у четворогодишњем трајању. По свему специфичан наставни процес, програмски садржаји који подстичу креативан и организациони прилаз у раду са ученицима омогућавају Школи да окупи најталентованије ученике из Златиборског округа, других крајева Србије, Црне Горе, Републике Српске… Подразумева се и стицање изузетно широког базичног образовања као основе за даље стручно усавршавање на високошколским установама и факултетима, првенствено у сфери уметности.

Колектив

Наш колектив чине: директор, наставници опште и стручне наставе и помоћно-техничко особље.

Генерације матураната

Препознатљивост матураната наше школе је маскенбал на матурској вечери.

Награде

Наши ученици активно учествују на конкурсима и добијају следеће награде и признања: