Осликавање мурала у просторијама Удружења МНРО „Анђели”

Ученици Уметничке школе Ужице осликали су ових дана мурал у просторијама Удружења ментално недовољно развијених особа „Анђели” у Ужицу.
Матуранти са смера конзерватор културних добара, су у склопу свог редовног наставног програма, реализовали су две независне композиције на зидовима у унутрашњем ходнику простора који, поред Удружења МНРО „Анђели”, користе још два удружења особа са инвалидитетом: Удружење оболелих од мултипле склерозе, и Удружење за помоћ особама са аутизмом, у улици Николе Пашића 38. Своју креативност су показали и сами корисници удружења, који у добили основне инструкције о сликању великих зидних површина, што је био и основни хумани циљ акције.

Координатор сарадње и носилац реализације мурала испред Уметничке школе била је наставница Маријана Тодоровић.
Честитамо!

Више о самој акцији можете погледати на следећим линковима: