Изложба матурских радова 14. генерације – 2019

У приземљу Градске галерије у Ужицу у понедељак, 17. јуна у 18 часова отворена је изложба матурских радова Уметничке школе Ужице. Том приликом додељене су и дипломе свима и награде најбољима.

Директорка Софија Бунарџић поздравила је присутне и изразила наду да ће већина добити прилику да се после завршених факултета врате у свој град и да постану признати уметници за које ће се чути и у иностранству.

Изложба је отворена за посетиоце до четвртка, 20. јуна 2019. У плану је да се иста поставка премести у простор Градске галерије у Пожеги од 2. јула.

За ученика генерације проглашена је Тамара Арсеновић са смера ликовни техничар

Најбољи на смеру:

• техничар дизајна графике –  Даница Ђорђевић
  • ликовни техничар – Ема Јоковић
  • конзерватор културних добара – Каја Ђоковић
  • дрворезбар – Јована Пузовић

Награде је уручио Дејан Богдановић, у својству председника Школског одбора

Изложени радови показали су сву лепоту разноликих приступа и техника које су ученици савладали на смеровима заједно са својим менторима:

• Дејан Богдановић (техничар дизајна графике –  плакат и графика књиге),
  • Славко Луковић (ликовни техничар – графика),
  • Јелена Гускић Петровић (ликовни техничар – основе технологије и конзервације),
  • Маријана Тодоровић (конзерватор културних добара – практичан рад)

Више фотографија погледајте у галерији и на fb страници школе.