ВАЖНО – Подношење пријаве за полагање пријемног испита још само данас – 21.5.2020.

Подсећамо све заинтересоване ученике за упис у Уметничку школу да је данас, 21.5.2020, последњи дан за подношење пријаве за полагање пријемног испита.

Више о самој процедури:

Пријављивање је могуће обавити на два начина:

1) Електронским путем

Пријављивање се врши слањем попуњене пријаве са потребним информацијама на мејл адресу eduart@mts.rs

Образац пријаве налази се на следећој адреси: http://www.mpn.gov.rs/wp-content/uploads/2020/05/PRIJAVA-ZA-POLAGANJE-PRIJEMNOG-ISPITA-LINK1.doc

У пријави обавезно написати следеће податке:
– ОСНОВНА ШКОЛА
– ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА
– ШИФРА УЧЕНИКА (Уколико шифра још увек није додељена, податак доставити школи после додељивања шифре)
– ИМЕ И ПРЕЗИМЕ РОДИТЕЉА/ДРУГОГ ЗАКОНСКОГ ЗАСТУПНИКА
– АДРЕСА
– ТЕЛЕФОН

У тексту мејла навести и ГЕНЕРИЧКИ БРОЈ који је добијен при онлајн пријављивању.
У мејлу би било пожељно навести и остале податке који могу бити од користи:
– датум рођења ученика,
– општину у којој се налази Основна школа
– број мобилног телефона родитеља (законског заступника) кандидата који ће бити доступан у време реализације пријемног испита.

Пријава се сматра поднетом тек када кандидату стигне потврда од школе да је mail примљен.

2) Непосредно у самој школи (Уметничка школа, Велики парк 3, Ужице)
Кандидати који се пријављују непосредно у самој школи у обавези су да термин доласка за пријављивање договоре телефоном на број 031 / 518 – 982, који ће бити доступан радним данима у периоду: 09.00 – 12.00 часова.

Ученици који нису успели да изврше онлајн пријаву или се нису уопште пријавили, могу да се пријаве попуњавањем и штампањем обрасца `Пријава за полагање пријемног испита` који предају у школи коју желе да упишу.

ВАЖНА НАПОМЕНА: Неопходно је да поновно пријављивање изврше и кандидати који су се већ пријавили током априла месеца путем апликације на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Уколико је ученику потребан било који вид додатне подршке, то нагласити приликом пријављивања, а обавезно пријавити Школској управи Ужице.

Улазак у школу неће бити дозвољен никоме без претходно заказаног термина.

У међувремену су на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја објављене детаљније инструкције око поступка пријављивања.
Детаље можете прочитати на следећем линку: http://www.mpn.gov.rs/polaganje-prijemnih-ispita-za-upis-u-specijalizovane-srednje-skole-i-odeljenja/